Jarosław Soja

Telefon +48 513 77 11 15 kliknij i skopiuj
do schowka

Nr wpisu 12059

Blog

Stawka VAT na zabudowę meblową

W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym zapadło dziś korzystne dla mojego klienta orzeczenie w sprawie ze skargi na interpretację indywidualną dotyczącą właściwej stawki podatku VAT na zabudowę meblową.

W myśl zaskarżonej interpretacji właściwą stawką na usługi wykonywane przez mojego klienta była stawka podstawowa – 23%.

Zgodnie z uzasadnieniem składu orzekającego decydujące znaczenie dla sprawy miała uchwała składu siedmiu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego z 24 czerwca 2013 r. I FPS 2/13, której treść jest sprzeczna ze skarżoną interpretacją, a także z interpretacją ogólną Ministra Finansów z 31 marca 2014 r.

Korzystne rozstrzygnięcie w tej sprawie otwiera drogę do stosowania stawki preferencyjnej 8% dla nowych usług, a także do skorygowania podatku należnego za okresy ubiegłe.

Zapraszam do kontaktu przedsiębiorców świadczących usługi w zakresie modernizacji poprzez projektowanie, wykonywanie oraz instalowanie elementów takich, jak:

– zabudowy meblowe,

– zabudowy kuchenne,

– szafy przesuwne,

– oraz inne,

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla przedsiębiorcy, Prawo podatkowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.